Pseudonim: Ilveran
Imię: Marika
Skąd: Herbatowo
Napisanych prac:
- wiersze: 82
- proza: 25

Średnia ocen: 5.0
Użytkownik uzyskał: 351 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Ja niekochany(?)" 27.05.2009
"Wyszeptani głupcy" 25.10.2009
"Scena 1 - mamo, tato" 08.12.2009
"Scena 3, ostatnia -..." 15.12.2009
"Wrzące zimno" 01.04.2010

Inne prace tego autora:
"Pluć na nierealność..." 04.06.2010
"Księżycowe muśnięcie" 07.04.2010
"Szepty stóp" 21.01.2010
"Rożnie to bywa" 09.10.2010
"Można tylko czekać" 29.10.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

A tu nadal odlegle

płaczliwe wargi tuliły wspomnienia i tęskniły do słów półgłosem nocnym wydzieranych co rozpłynęły się w suchych zakamarkach pamięci cisza drgała o zmroku a czerwone paznokcie przygładzały włosy przytupując je niecierpliwym lakierem nawet dźwięki cienia który przecież szeleścił niepewnie na ścianach zamierały powoli bo śmiech jego gasł w szczelinach powiek i choć łgarstwo śmiało się przykucając to nadal spoglądała otwarcie na słońce które oślepiało obojętnością tak odległą i milczącą i nadal oszukiwała płatki żółte co sepią oddychały bojaźliwie otulona deszczem drżała czekając na rozbawione oczy a krople błękitu uderzały miarowo o roztrzaskaną łodygę strachuPłeć: kobieta
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 16.01.2010r.

1     

amymone Użytkownik wpmt 17 01 2010 (16:23:30)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Przesyt w słowach pierwszej strofoidy utrudnia odbiór i wczucie się w emocje, wprowadza niechciany chaos. Ciekawe połączenie przenośne słów 'czerwone paznokcie przygładzały włosy/przytupując je niecierpliwym lakierem', ale spójnik 'a' w pewnym stopniu łamie kompozycję i niepotrzebnie skupia na sobie uwagę. 'śmiech'- 'śmiało się', a chciało by się jeszcze wyraźniej usłyszeć gorzkie echo t e g o śmiechu obijającego się po 'szczelinach powiek'. Podoba mi się zestawienie dwóch symbolicznych kolorów- 'żółty- - pożegnania i 'sepia' - wspomnienia. Jednak znowu razi pretensjonalnością wyraz 'co' podobnie jak wcześniej 'a'. Tworzysz smutny obraz poetycki, w którym podobają mi się upersonifikowane emocje czające się po kątach. Niestety, niektóre wersy męczą swoją konstrukcją, a nie można pozwolić by ten błąd zdominował i przesłonił uczucia i przesłanie.

Ancilla Użytkownik wpmt 17 01 2010 (14:48:03)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Początek marnie wyszedł, nieco chaotycznie i bezcelowo. "cisza drgała o zmroku a czerwone paznokcie przygładzały włosy przytupując je niecierpliwym lakierem" piękne, przekonało mnie. "i choć łgarstwo śmiało się przykucając to nadal spoglądała otwarcie na słońce które oślepiało obojętnością" też cudowne, pozostało tak do końca. Wiersz przekonuje, gdyby całość była tak idealna to skakałabym do nieba. 4 z plusem ;)

Faun Użytkownik wpmt 17 01 2010 (14:18:54)

Użytkownik ocenił pracę na 4

W pierwszej strofie poprzez występowanie blisko siebie wyrazów takich jak "wspomnienia, pamięć" może wyrzuć lekką monotonię pracy. Masło maślane byłoby zbyt nieuczciwym określeniem, ale jakaś krzta tego z pewnością była w tym fragmencie zawarta. Treść sama w sobie jest pewnym opisem sytuacji, ale mam dziwne przeczucie, że opisem bezcelowym. Zakończenie jest ujęte w sposób świetny, jednak nie w pełni zadowalający. Po przeczytaniu pracy pozostaje niedosyt wynikający z jej niezakończenia, co jest dziwnym zarzutem przy takiej objętości wiersza. Chcę po prostu powiedzieć, że nie zaskoczyłaś mnie, a jeżeli tak to raczej w negatywnym tego słowa znaczeniu, gdyż co jak co, ale znając niemal każdy wers Twojej twórczości spodziewałem się czegoś więcej. Wybrałaś temat miłości, wlałaś do pracy sporo potencjału, ale jestem skłonny stwierdzić, że go nie wykorzystałaś. Opisowość na wysokim poziomie, ostatnio Twoje wiersze idą w tym kierunku, ale w tym wszystkim brakuje strony refleksyjnej i pewnego dynamizmu. Wers po czwartej strofie jest jej kontynuacją, więc niepotrzebnie go odrywasz.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(43): 43 gości i 0 zarejestrowanych: