Pseudonim:
Napisanych prac:
- wiersze: 22
- proza: 1

Średnia ocen: 4.7
Użytkownik uzyskał: komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Burza" 16.11.2011
"Złota jesień" 18.11.2011
"Czar Kobiety" 30.11.2011
"Smutna jesień" 02.12.2011
"Łupu cupu łup" 10.12.2011

Inne prace tego autora:
"Gorycz" 15.12.2011
"Asfalt" 20.11.2011
"Wiosenne Podkarpacie" 08.12.2011
"Troskliwość" 22.12.2011
"Czar Kobiety" 30.11.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

* * * (Użyj miecza bogini!)

Użyj miecza bogini! zaniedbane ogrody kaskadami już tylko łzy płyną pustynia wpycha się drzwiami piaskiem w oczy sypie miał być Eden Stado żmij rozpełzło i jadem straszy żądne krwi nietoperze wysysają ostatnią wstań bogini wyślij pychę do piekła! Ikar radosny ze swym stadem motyli fruwa beztrosko snuje próżność - pajęczyną w oranżerii wiejska cieplarnia „sen nieprzespany” trwa obudź się kacie! Miał być Leonidasem Termopile upadku i czteroletni Maraton nędzy nóż w plecy braci Efialtesie krąg się zaciśnie na szyi tygrys pazury stracił pod topór fałszywego lwa! Matka żebraczka klęczy wyrywają ostatni kęs sępy dziecku spleśniałą kromkę chleba kruki kłapią dziobami! hieny sukno dzielą! łatwy żer! Komisje strachu dziecko na ścięcie tysiąc matek na klęczkach ręce błagalnie w nędzy o łyżkę mleka prosi on do skarbonki sięga! po ostatni wdowi grosz na teatr! Osierocone dzieci oczyma tęsknoty z oddali - płaczą stada tułaczy i żebraków na cudzej misce siedzi kolejki po nędzę głód w granicach pętlę zaciska „Larum grają” on tworzy kabaret obudź się kacie! gdzie kosy? zabierzemy im armaty! do piekła z diabłem! wstań nieśmiertelna i poprowadź zastępy pokażemy im Racławice trzeba łeb uciąć hydrze! „Głos narodu” Ku klux klan - czarne kruki fałszu Ojciec w grobie się przewraca - z bólu swoje sukno dawno w garści! Odra z Wisłą łzami płyną żarłoczny krąg – Bogiem karmią pakt z diabłem! Wstań bogini zbudź krainę jantaru tnij mieczem nieśmiertelna trzeba potrząsnąć pałacem pychy obudź nasze drzemiące zastępy uczyń pożogę niech ich piekło pochłonie!        Dedykacja: Dla P. - wolność słowa!

Płeć: nieznana
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 12    
Data dodania: 26.11.2011r.

1     

Salem_de_Lincourt Użytkownik 28 11 2011 (21:05:18)

Od dłuższego czasu obserwuję ten cały konflikt, tu dzież ludowe przepychanki pod Twoimi wierszami. Za przeproszeniem tutaj jest jak na bazarze z rybami. Nie mam już szczerze ochoty na branie udziału w tego typu konfliktach, nie szukam wrogów, mam ich wystarczająco dużo (cały kościół praktycznie, kilku fanatyków katolickich etc.). Wiersza nie ocenię, nie zinterpretuję, wystarczy, że go przeczytałem, żeby przynajmniej wiedzieć o co poszło. Wywnioskowałem, że nie chodzi tutaj o sam wiersz, głównym punktem zapalnym są Twoje Edwardzie pod komentarze pod każdą z Twoich prac. Mało Tego, masz trudności z krytyką, znaczy się z przyjęciem jej (ale w tej kwestii mogę się mylić). Tak jak stałem od kilku dni, starałem Ci się pomóc, pisałem do Ciebie, rozmawiałem. Oceniałem Twoje prace obiektywnie. Szczerze nie szukam winnego, ja chcę żeby na tym portalu był święty spokój. Ciekawe czy dożyję dnia kiedy wejdę na portal i nie zobaczę, żadnych prowokacyjnych komentarzy pod Twoimi pracami Edwardzie. Pisałeś dobrze, potrafisz pisać, więc po co ta komercja, oczekuję od Ciebie czegoś dobrego, bez zgryźliwych uwag. Lubisz burzę wokół siebie? Powiem Ci, że ja także, ale bez przesady... Ja umywam ręce, to jest mój ostatni komentarz do jakiej kolwiek Twojej pracy, do jakiego kolwiek twojego wiersza. Możesz mnie nazwać hipokrytą, egoistą, chamem, fanatykiem, jak z resztą chcesz. Możesz nawet hejtować moje prace, ja obiecuję Ci, nie kiwnę nawet palcem. Do komentowania Twoich prac wrócę, wtedy, kiedy się uspokoisz. Slava! Salem.

"Gloria mei Domine!"

subtelny demon Użytkownik WPMT 28 11 2011 (11:10:11)

Tak, Edwardzie, masz rację - powinnam napisać, że wiersz tak naprawdę jest nieprzemyślany, karykaturalny (i to w nie śmieszny, a ośmieszający sposób), bez krzty oryginalności. Prawie zaziewałam się na śmierć, nim dobrnęłam do końca. Twoje metafory w poszczególnych strofach są nieskładne, nie komponują się w jedną całość, wrzucasz do jednego worka biblijny Eden, mity, Wielkiego Leonidasa
("Miał być Leonidasem
Termopile upadku i czteroletni Maraton nędzy" - nota bene co to jest!? Czy Ty w ogóle rozumiesz, co wydarzyło się pod Termopilami, czego są symbolem? Oni tam nie ponieśli żadnej klęski, tylko chwalebnie zginęli!), "hieny sukno dzielą!" - Chrystusowe szaty dzielone przez żołnierzy, Racławice, Ku Klux Klan itd. Słowem - przedobrzyłeś. Sam chyba nie rozumiesz niektórych przenośni, nie mówiąc już o tym, że nie odnajduję w wierszu myśli przewodniej - skaczesz z kwiatka na kwiatek. Zakończenie "niech ich piekło pochłonie!" - kogo ma to piekło pochłonąć, co?
Chaos, chaos, chaos. Aż dziw, że potrafiłam napisać wcześniej aż tyle miłych słów pod adresem tego wiersza. Szkoda, że ich nie doceniłeś.
Proszę i wybacz, że nie rozwlekłam się nad każdym pojedynczym słowem - nie zwykłam zatrzymywać się na dłużej nad chłamami.

EdwardSkwarcan Użytkownik wpmt 28 11 2011 (19:29:51)
Parodia !
1.Zaniedbane ogrody – to „Ogrody Semiramidy” – porównałem do naszego kraju.
2.Miał być Eden – u nas (czy ja nie mogę użyć bez Twej zgody)
3.Ikar – to chyba wiesz. Czy mam mówić kto?
4.wiejska cieplarnia – nie wiesz gdzie ustawy? „Sen nieprzespany” –„ mitologia” i nasz – obudź się!
5.Miał być Leonidasem – inaczej wodzem(tak ciężko zrozumieć?) Zapomniałaś o zdrajcy Efialtesie.
6.Przeprowadził przez góry perskie wojska – pomijasz robisz sztuczny komentarz! Tygrys – Polska(mieliśmy
Być tygrysem Europy) Lew – chodzi o pomnik Leonidasa. Ja użyłem „fałszywego lwa) – takie trudne?
Czteroletni Maraton nędzy – u nas(bitwa w Grecji - zwycięska) stąd „nędza” – nasza ! Takie trudne?
7.„Sukno” – zdrajców Radziwiłłów a Ty piszesz – „Chrystusowe szaty” (bardzo śmieszne – parodia)
8. Porównanie „Głos narodu” zaraz Ku klux klan – czarne(to każdy wie – jeśli nie udaje!) Ty piszesz
fałszywy komentarz! Nie wiesz co „ krąg”
9.Własne sukno w garści – swoje sprawy załatwione(np. posadki w szkołach) – trzeba czytać tekst!
10.Nawet nie rozczytałaś „komisje strachu” – wiesz ilu dzieciom zabrano renty inwalidzkie?
Czytanie tekstu i analiza to nie spacer po parku! Z całym szacunkiem – skrzywdziłaś mnie.
Chcę ten wiersz z powrotem! Teraz jest jeszcze mocniejszy! Załatw to - nie chcę tej trójki! Bądź sobą!
Nie krzywdź mnie! Wiersz jest dobry – ja o tym wiem(pomyśl ile ich mam na stronie – popatrz w jakim czasie)To coś mówi ! Jednego nie lubię - fałszu(musiałem to napisać – Ty chciałaś mnie ośmieszyć).

Wiesz co najśmieszniejsze? „Szaty Chrystusa” pomyliłaś z „suknem” Radziwiłłów:) PARODIA !!!
Nazywam to – SPACER PO WIERSZU (komentarzem nie jest – wodą Pani Redaktor).
Nawet ktoś z redakcji był zdziwiony – przeszedł trójką(dziwne).
Pozdrawiam Edward.


Faun Użytkownik wpmt 28 11 2011 (20:02:53)
Skoro wiersz jest dobry, a redakcja niekompetentna(bo z wielu Twoich komentarzy można to wywnioskować) to po co się jeszcze tu udzielasz?

Fał Użytkownik 29 11 2011 (11:43:55)
Tak sobie czytam ten festiwal żałosności dwa komentarze wyżej i mimo całego niesmaku nie potrafię się powstrzymać od śmiechu. Co widzę? Widzę wyraźnie autora, któremu nigdy nawet najpobieżniej przez głowę nie przemknęła myśl, że oprócz stworzenia koncepcji artystycznej w swojej głowie, trzeba jeszcze przetworzyć ją na słowa w taki sposób, żeby było to odczytywalne dla kogokolwiek innego. Pisanie "ale to przecież trzeba było odczytać tak" tylko pogarsza sprawę. Najpierw trzeba to było zapisać tak, by dało się odczytać.

Dalej jest tylko lepiej. "Wiersz jest dobry – ja o tym wiem." Doskonale, tylko dlaczego to stoi w tak jawnej sprzeczności z krzykiem o akceptację i potwierdzenie tego, że jest dobry w "nie chcę tej trójki!". Czyżby jednak pewność siebie była tylko powierzchowna. Aż chciałoby się zacytować "Jednego nie lubię - fałszu".

Najzabawniejszym jednak odnajduję to, że kompletnie nie potrafić pisemnie wyrażać swoich myśli. Cały ten komentarz, a także pozostałe pod tym wierszem - za innymi nie goniłem po portalu - jest tego potężnym dowodem. Interpunkcja leży, przez co w ogóle nie wiadomo gdzie się zaczyna jedna myśl, gdzie kończy inna. Część zdań w ogóle z kosmosu, nijak nie da się domyślić co oznaczają. A te myślniki powstawiane są chyba całkowicie losowo.

Jednym słowem: parodia! ;)

EdwardSkwarcan Użytkownik wpmt 26 11 2011 (23:25:07)

To jest parodia oceny! Wiem - zbyt mały zasób a czego wiesz.
Nie ubliżając, to nie zwyczajne"Harlekiny" - jak brak w umyśle
trzeba w internet! Popatrz zielony w internecie Cię postawił!
Zajmę się Twoimi tekstami! Cud na stronie 3-ka przeszła!
Wiersz przeszedł trójką - to mnie boli. bo pani redaktor
miała zbyt mało wiadomości! Niech powie, że poczyta i zrobi
to jutro.Etyka!

quovadis Użytkownik wpmt 27 11 2011 (16:01:27)
Ciekawe ustosunkowanie masz Edward (to jedyne co mogę bez sprzeciwu Tobie przyznać!): wprzódy prosisz o ocenę i interpretację Twoich prac. A jeśli ją otrzymujesz, nie potrafisz nawet adekwatnie zareagować i zaczynasz zaraz od werbalnych tyrad. Szukasz kolka adoracyjnego, to proszę, idź do kościoła albo na portale, gdzie takie właśnie znajdziesz! :)Netykieta/Etyka obowiązuje każdego z piszących (gdziekolwiek)! Ty również jej żądasz dla siebie, ale sam jakoś nie czujesz się do nie zbytnio zobowiązanym :(

EdwardSkwarcan Użytkownik wpmt 27 11 2011 (16:14:43)
Wprzódy - co za słownik? Mówi się najpierw:)Nic do Ciebie nie mam - więc???? Bolesna ta Twoja róża:( Nawet Cię nie dotknąłem - nie chcę z nikim złości!Przepraszam jeśli uraziłem - to jest
Etyka!!!Edward


quovadis Użytkownik wpmt 27 11 2011 (19:59:28)
Co za słownik? Jeśli już - to, co to za słownictwo Edwardzie. Być może zasób słów w moim słownictwie bogatszy niźli w Twoim "słowniku"!!! Bo równie dobrze można by napisać zamiast wprzódy np.: pierwej, po-lub u- /przednio, wpierw, wcześniej, najpierw etc., etc., etc. język polski ma bogate słownictwo!
Abstrahować o netykiecie/etyce dalej nie będę, bo napisane wyżej, jak o tym myślę! Zostawiaj swoje ślady nie depcząc po innych osobach (naturalnie nie po ich śladach, bo znaczyłoby to...) Pozdrawiam :D

EdwardSkwarcan Użytkownik wpmt 29 11 2011 (12:47:21)
Następny adwokat - odpuśćcie sobie ten temat :) ja o nim zapomniałem .

subtelny demon Użytkownik WPMT 26 11 2011 (21:34:01)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Oceniam na prośbę autora.

Wolę bardziej esencjonalne prace, Twoja przypomina mi rodzaj przemowy, czegoś na kształt kazania. Jest dużo patosu i wzniosłości. Powiedzmy, że jako czynnik charakterystyczny dla tego typu prac, zaliczymy to na plus. Osobiście uważam, że momentami popadasz w przesadę łamaną przez groteskowość "tysiąc matek na klęczkach ręce błagalnie/w nędzy o łyżkę mleka prosi" - chyba aż tak tragicznie nie ma?
Podoba mi się płynność słowa, mimo małych zgrzytów (np. "trzeba łeb uciąć hydrze!"), na które względem całości można przymknąć oko - można by je również doszlifować. Ale to już w gestii autora.
W kwestii niedociągnięć jeszcze, "żądne krwi nietoperze/wysysają ostatnią" - rozumiem, że w domyśle jest ostatnią kroplę krwi, jednak dobrze by było, gdybyś to jakoś zaakcentował, np. myślnikiem bądź podwójnym myślnikiem - przy takim ujęciu tematu wygląda to na prozaiczne zjedzenie słów.
"gdzie kosy?
zabierzemy im armaty!
do piekła z diabłem!
wstań nieśmiertelna i poprowadź zastępy
pokażemy im Racławice
trzeba łeb uciąć hydrze!" - trochę gryzie mi się mitologiczna hydra z kosynierami, nie mam nic przeciwko różnym odniesieniom w jednym wierszu, jednak trochę porządku (strofy zamknięte w jednym obrębie czasowym/metaforycznym) nie zaszkodzi.
Trzecia strofa najlepsza pod kątem artystycznym. W całości przemykają jakieś powtórzenia, których można by uniknąć, coś zmienić, jednak ze względu na obszerność, nie trącą zanadto. Znowu też "dużo" mówisz, jednak znów broni się charakter wiersza.
Uważam, że coś w nim jest, jednak dopracowałabym go pod kątem artystycznym. Może trochę okroiła, ale już nie będę ingerować aż tak daleko w Twą twórczość. Daję trójkę.

EdwardSkwarcan Użytkownik wpmt 26 11 2011 (20:23:50)

Proszę o jedno! Przy ocenie zapominamy na kogo głosowaliśmy!
Chcę u Was być i przepraszam za zadymy:). Wybacz Iso - nie wiedziałem:).Wolę pisać! Nie czytam tekstów na profilu - biografie takie nużące.Życie krótkie - chcę zostawić swój ślad!
Edward


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(61): 61 gości i 0 zarejestrowanych: