najnowsze

Pseudonim: FeliciaM.
O sobie: Nie piszę po to, żeby się wszystkim podobało. Moja twórczość nie jest do "podobania się". Jest po to, by otwierać klapki w głowach. To najcenniejszy wyraz uznania.
Napisanych prac:
- wiersze: 2
- proza: 5
- publicystyka: 10

Średnia ocen: 4.2
Użytkownik uzyskał: 92 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"BLACKsummers'night" 24.11.2013
"Beyoncé" 22.12.2013
"The Electric Lady" 27.09.2013
"Lift Your Spirit" 23.11.2013
"Now, Then & Forever" 06.11.2013

Inne prace tego autora:
"Now, Then & Forever" 06.11.2013
"Moods And Messages" 23.12.2013
"BLACKsummers'night" 24.11.2013
"The Electric Lady" 27.09.2013
"Lift Your Spirit" 23.11.2013


Najnowsze recenzje (wszystkie):
"Łopatą do serca" - Vår
"Infekcja" - Vår
"Infekcja" - Vår
"Stephen King. Sprzedawca..." - zingela
"Kuchenne rewolucje - Nowe..." - jazzu
"System Białoruś" - Edward Horsztyński
"Mechanik Dusz: Autowiwisekcja" - subtelny demon
"Simon i dęby" - Srebrna
"Moods And Messages" - FeliciaM.
"Beyoncé" - FeliciaM.

BLACKsummers'night

Wykonawca: Maxwell
Gatunek: R&B/Soul
Cena: 28,99 zł zł
Rok wydania: 2009
Wytwórnia: Columbia Records


Gerald Maxwell Rivera jest na scenie urban postacią niewątpliwie wyjątkową. Pomimo że jego muzykę określa się mianem "współczesnego R&B" bądź "soulu", nie uczynił z niej "czarnego" odpowiednika popu ani nie poszedł w stronę retro interpretacji soulu z poszczególnych dekad ubiegłego wieku (inna sprawa, że czysto soulową muzykę obecnie gra tak naprawdę garstka wykonawców, a większość współczesnych utworów określanych tym mianem to tak naprawdę odniesienia i cytaty w postaci sampli i innych). Gdyby tworzył w latach 70. bądź 80., zapewne byłby jednym z przedstawicieli smooth soulu bądź quiet storm – jego repertuar jest niezmiennie wyrafinowany, stonowany i wyważony, nawet jeśli ognista funkowa sekcja dęta w Cold niewątpliwie podnosi temperaturę piosenki o "zimnym" tytule. Chociaż BLACKsummers'night ma charakter "pościelowy", jego autor okazuje się zaprzeczeniem wykonawców pokroju R. Kelly'ego, który z lubością opisuje wszystkie szczegóły swoich erotycznych podbojów i podrywu kolejnych seksownych piękności w nocnych klubach. Ponadto trudno doszukać się choćby śladów Auto-Tune czy innych nowinek technologicznych, które zdominowały w ciągu ostatnich lat zarówno pop, jak i R&B. W swojej stylistycznej konsekwencji wydaje się wręcz konserwatystą – takie Pretty Wings równie dobrze mogłoby ukazać się 10 lat wcześniej, na przełomie tysiącleci, który fani "nowego soulu" wspominają z sentymentem. To zresztą wychodzi mu na dobre skoro właśnie za tę zakorzenioną w stylistyce lat 90. piosenkę zgarnął Grammy w kategorii Najlepsze Męskie Wykonanie R&B, a cały album dorobił się statuetki w kategorii Najlepszy Album R&B. Na płycie nie brakuje również czysto instrumentalnego akcentu w postaci Phoenixrise z bardzo oszczędnym użyciem syntezatora. Do instrumentalnych utworów Maxwell od początku zresztą przejawiał talent, czego przykładem był już The Urban Theme. Pozostaje tylko w tej sytuacji mieć nadzieję, że nie będziemy musieli czekać następnych czterech lat na następcę BLACKsummers'night, od wydania którego minęły już 4 lata. Jedno jest pewne, a mianowicie to, że artysta ten jak mało kto dba o wysoki poziom repertuaru, i nie wyjdzie ze studia, dopóki nie stworzy w pełni satysfakcjonującego go materiału.
Płeć: nieznana
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 24.11.2013r.

1     

FeliciaM. Użytkownik wpmt 08 12 2013 (12:43:43)

Dziękuję za ocenę ;).

zingela Użytkownik 07 12 2013 (20:40:00)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Coraz lepsze recenzje piszesz. I coraz lepiej. Jest mniej potknięć, widać, że swobodnie podchodzisz do słowa, bawisz się nim. Praca nie za długa, długość idealna, ciekawa, nie nuży. I ma wyróżnione tytuły, chwalę. Jestem zadowolona. Poniżej błędy, które poprawiłam. Miałam rzucić to wynotowywanie, ale myślę, że może jednak nie jest złe, zawsze łatwiej się czegoś nauczyć.

Pomimo, że


nie uczynił z niej "czarnego" odpowiednika popu, ani nie poszedł


pokroju R. Kelly'ego który


nowinek technologicznych które


"Najlepsze Męskie Wykonanie R&B"


"najlepsze album R&B"


nie wyjdzie ze studia dopóki nie stworzy


interpunkcja


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(14): 14 gości i 0 zarejestrowanych: