Kolejna infantylna miniatura

Siedzieli tak, ramię w ramię, wpatrzeni w morze równie słone, co łzy rzeźbiące korytarze w ich policzkach. Ale to nie był żaden romantyzm rodem z filmu, nie człowiek bowiem- a Bóg - pisał swoje bosko-straszne historie. Niemal białe tęczówki dziewczyny śmigały gdzieś, odbijając niczym lusterka niebo i plażę, bałwany wody kumulujące się niczym te, które kryją pod sobą wystające skały. Był tam też i mężczyzna, wpatrzony w dziewczynę niczym w obrazek, gładzący jej włosy, jakby był dzieckiem. - Dlaczego tak nagle? - jego szept przeszył powietrze niczym piorun. Ale ona nie odpowiedziała, uśmiechnęła się tylko, jakby ból chłopaka nie miał nic wspólnego z jej bólem. Nic już nie mówił, bijąc się z myślami, oczami dziewczyny pełnymi bólu. Urywanym dotykiem gładził jej twarz. W końcu wstał, otrzepał się z piasku i podał jej dłoń, by podążyła za nim. - Chodź. Pora wracać. Zachód słońca wyznaczył kres kolejnego dnia. Ale ona nie była w stanie go zobaczyć. Warsztaty pisarskie, praca z wyznaczonym ogranicznikiem : Umieść w pracy zdanie \\"Zachód słońca wyznaczył kres kolejnego dnia\\". Czas: 10 minut.Płeć: kobieta
Ocena: 4.5
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 26.09.2011r.

1     

Vår Szef Prozy 27 09 2011 (08:23:04)

Użytkownik ocenił pracę na 4

witaj. jestem chora, więc biorę się do pracy. nie mam nic innego pożytecznego do zrobienia. tekst krótki i mam nadzieję przyjemny :)

technicznie było nieco błędów. czasami gubiłam się w tych przecinkach, bo budujesz strasznie skomplikowane zdania. czasem warto je skrócić i uprościć do minimum - raz, że tekst na tym skorzysta, dwa można lepiej ująć emocje. garść niepewności z mojej strony - "gładzący jej włosy jakby był dzieckiem" - trochę bez sensu. podejrzewam, że zjadłaś 'a' przy 'był dzieckiem'. poza tym dotyk nie może być 'drobny', może za to być 'urywany', więc się trochę porządzę i zmienię :) czasami denerwował mnie język - poniosło-potoczny. nie wiem jak to zrobiłaś, ale przynajmniej mi się to nie spodobało.

fabuła - zaskoczyłaś mnie. kompletnie nie wiem, o co chodzi, ale i tak się wzruszyłam. może przez ostatnie zdanie, może przez taką nieobecność dziewczyny. nie wiem, ale za to masz plus. nie wiem, dlaczego umieściłaś informację o warsztatach w pracy. równie dobrze mogła się pojawić w dedykacji. ja osobiście nie umieszczałabym jej wcale. jeśli będziesz miała jakieś prośby odnośnie edycji - jestem do dyspozycji ;)

podsumowując: krótko i na temat. nie zachwycił mnie do końca sam tekst technicznie, retorycznie bez zarzutu. dajesz czytelnikowi możliwość stworzenia swojej własnej historii do tej miniatury. swoją drogą dałaś mi pewien demoniczny pomysł. zachęcam do wzięcia udziału w grze prozaicznej - informacje w newsach ;) pozdrawiam i życzę inspiracji :)

mountainash taka mała misia 27 09 2011 (15:31:31)
Wszystkie zabiegi były specjalne, głównie po to, żeby mi tekst było łatwiej potem skrytykować ;) Miniaturka o ślepej dziewczynie jest ogólnie częścią czegoś większego, co dawno narodziło się w mojej głowie i, jak już wspominałam, było to tylko ćwiczenie. Tak, zjadłam "a"- mam zepsuty przycisk. Dziękuję za ocenę. ;)

Tomasso Użytkownik wpmt 26 09 2011 (21:26:44)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Ładne. Nie rozumiem tylko treści. Ale ładne :)

mountainash taka mała misia 26 09 2011 (20:56:45)

Pozdro 500 dla geniuszy, którzy umieszczają opcję zmniejszenia czcionki, niedziałającą w skrypcie. Brawo, czoła chylę.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68314 | Użytkownicy: 12452
Online(53): 53 gości i 0 zarejestrowanych: