Pseudonim: Angelika596
O sobie: Zapraszam na mojego bloga www.ksiazki-moja-kofeina.blogspot.com
Napisanych prac:
- wiersze: 1
- proza: 23
- publicystyka: 9

Średnia ocen: 4.1
Użytkownik uzyskał: 117 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Uciekam" 01.01.2011
"Coś... - Rozdział..." 02.12.2011
"Coś....Rozdział kolejny,..." 27.12.2011
"Coś.... Rozdział kolejny" 14.11.2011
"Po drugiej stronie muru cz.4" 27.12.2010

Inne prace tego autora:
"Coś... cz.I?" 07.11.2011
"Uciekam" 01.01.2011
"Piórka" 11.01.2012
"Moja tarcza" 05.04.2011
"Coś... - Rozdział..." 02.12.2011


Najnowsza proza (wszystkie):
"Buntownik" - mistylady
"Uderzyłam go... cz.1" - Pokoras
"Głosy Cieni - Rozdział 4..." - moriaty h.ayne
"Raz, dwa, trzy - Baćka..." - Edward Horsztyński
"Przygody, dnia jednego,..." - Falcor
"Trójblondowe piwo" - ArcturV
"Głosy Cieni - Rozdział 4..." - moriaty h.ayne
"O tym, jak powstały..." - nic
"Przed siebie" - Unwritten96
"List do K. cz. III" - Nieważne

Coś.... Rozdział kolejny

Siedzę sobie w BIURZE DLA SZCZURÓW i patrzę. A w zasadzie to sprawdzam. Od jakiegoś czasu właśnie tak siedzę, patrzę i sprawdzam, jak długo będą mi za samo siedzenie, płaszczenie i tak płaskiej dupy płacić. Zajebiście im idzie, muszę przyznać. Albo mnie, bo w sumie to mój geniusz tak tuszuje sprawę, że wszystko jest teoretycznie zrobione, albo przynajmniej, „przesunięte”, „odesłane do konsultacji”, „wyjebane do kosza”, albo ”wciśnięte z niewinną minką młodej siksie, która wyrabia sobie mięśnie czterech liter, spinając je jak może najbardziej, a przy okazji sprawdzając stan mojego dupska, włażąc do niego, ile wlezie”. Tak więc, mając tyle wolnego czasu, zabijając z sadystyczną radością czas i nudę poczyniłam jedną zasadniczo nudną i bezsensowną obserwację: Ci ludzie otaczający mój cholerny cielesny egzystencjalizm, naprawdę są w jakimś stopniu szczurami! Co więcej, ja nim, ni chuja, nie jestem, w stopniu żadnym! Oto dowody: 1. Szczur ma bardzo dobry słuch. Ja: Nie słyszę nawet własnych myśli. Oni: Wciąż coś słuchają, słyszą, słyszeli, nawet mówią o słyszeniu…Odmieniają to słowo przez wszystkie możliwe strony, tryby i inne przypadki. W dodatku nie możesz sobie nawet przy nich ziewnąć, żeby Ci dobranoc nie powiedzieli. Nie możesz sobie kichnąć, żeby Ci zdrowiem nie zaczęli rzucać. Nie możesz sobie kurwa nawet spokojnie „kurwa” pod nosem mruknąć, żeby się nie pytali „Gdzie?”. 2. Szczur oddaje odgłosy: parskanie, mruczenie i pisk. Ja: Oddaję odgłosy: „kurwa”, „ja pierdolę”, „gdzie są moje klucze?!” Oni: Parskają, mruczą i piszczą, żeby tylko było wiadomo, że pracują, zachwycają się, dezaprobują, dziwią się, są zadowoleni, nie są zadowoleni, chcą jeszcze, mają dość, … że coś czują, przezywają, że nie są w letargu. Ja jestem w letargu. Moje życie to letarg. A ich życie to letarg pełen parskania, mruczenia i piszczenia. 3. Szczurzyca, dzięki przechowywanemu nasieniu, może zapłodnić się bez samca. Ja: Od długiego czasu nie widziałam nawet kropli nasienia. Oni: A raczej, w tym wypadku one. Są takie niezależne, światowe, wyemancypowane, że aż się rzygać chce. Po co im facet? Po jaką cholerę? One mogą wszystko same. Same się rżnąć, same się zapładniać, a potem same gnić. Nie pasowało mi tylko jedno. Szczury ponoć są inteligentne. Ale, aby moje niezbite i, aż trzy (!), dowody nie poszły na marne, tak więc stwierdziłam, że to jest nowa odmiana szczura. Szczur biurowy. Szczur szczurowy. Szczur zapluty. A ja jestem jadowita. Suka jadowita. I teraz ugryzę sama siebie, żeby samą siebie uśpić, do końca dnia chociaż. A potem się oddać słodkiemu detoksowi, pełnego rzygania, bólu głowy i kaca poalkoholowego. Bo wiecie, co? Wiecie, kurwa, co? Jutro sobota.Płeć: kobieta
Ocena: 5.333
Liczba komentarzy: 6    
Data dodania: 14.11.2011r.

1     

Nowokaina Użytkownik wpmt 10 01 2012 (19:03:16)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Strasznie spodobał mi się początek i zakończenie. Ale czyż to nie najważniejsze w pisaniu by i początek, i koniec były najlepsze?
Spowodowałaś, że się uśmiechnęłam i zaczęłam rozmyślać nad genialnością doboru Twoich słów. Znów jestem pod wrażeniem lekkości z jaką piszesz. To naprawdę zadziwiające.
Ktoś z użytkowników pod pierwszą częścią napisał, że rażą go nieco przekleństwa. Według mnie bez naszych pięknych słów "po łacinie", seria ta wiele by straciła. A przecież słowo na K mówi samo przez się i wyraża więcej niż tysiąc słów (zupełnie jak Rafaello, heh).
To przyjemność czytać coś takiego.

Lokata Użytkownik 17 11 2011 (19:29:26)

Dorota Masłowska też swego czasu była licealistką i ja też (skromność ponad wszystko). Ja to tak widzę, więc tak o tym piszę :)

Lokata Użytkownik 17 11 2011 (17:03:28)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Mnie powala Twoja dojrzałość w patrzeniu na świat. Wypowiadasz się jak co najmniej 25latka! :) Interpunkcję poprawiłaś bardzo, bo są tylko drobne usterki, ale możemy założyć, że takie są w każdej książce przed obróbką korektorską. Styl jest co najmniej bardzo dobry. Ja Cię proszę kontynuuj to. Coś mi mówi, że za tym może pójść sukces przez "S". Brigit Jones była na zachodzie. Teraz w rozwoju społecznym jesteśmy kroczek do przodu. - Świat wygląda trochę inaczej. Mamy więc szanse jako Polska na jakiś literacki przełom w literaturze kobiecej i "społecznej". Wszystko dzięki Tobie. Ja wierzę, że jest wiele dziewczyn po dwudziestce i nie tylko, które po to sięgnie. - One też tak widzą świat. Mają podobne problemy. Intuicyjnie zakładam, że Twoja bohaterka ma 30-32 lata. Choć nie wiadomo jak to do końca jest. Biurowy wyścig szczurów mnie więcej tak wygląda. Może człowiek dalej jest "zwierzęciem" i to dowód na to. Poddam Cię jednak również ostrej krytyce dla dobra tej książki i Twojego oczywiście :). Zamotałaś się trochę na początku tego rozdziału w trochę za skomplikowanych przemyśleniach. Trochę za dużo na raz myśli nieuczesanych tutaj:
Od jakiegoś czasu właśnie tak siedzę, patrzę i sprawdzam, jak długo będą mi za samo siedzenie, płaszczenie i tak płaskiej dupy płacić. Zajebiście im idzie, muszę przyznać. Albo mnie, bo w sumie to mój geniusz tak tuszuje sprawę, że wszystko jest teoretycznie zrobione, albo przynajmniej, „przesunięte”, „odesłane do konsultacji”, „wyjebane do kosza”, albo ”wciśnięte z niewinną minką młodej siksie, która wyrabia sobie mięśnie czterech liter, spinając je jak może najbardziej, a przy okazji sprawdzając stan mojego dupska, włażąc do niego, ile wlezie”.
Na uwagę zasługuje również Twoje wyjątkowe poczucie humoru. Ze względu na talent jednak nie można Cię rozpieszczać, bo stać Cię na jeszcze więcej. Dlatego ja daję Ci plus pięć. Musisz postarać się pisać na miarę swoich możliwości, bo są ogromne :)


Angelika596 Użytkownik WPMT 17 11 2011 (17:28:29)
Naprawdę dziękuję. Takie owacje mnie zawstydzają, bo Britget Jones to jednak Bridget Jones, a nie opowiadanie pisane na kolanie przez licealistkę :)
Rady, krytyka bardzo mile widziane, czasami potrzeba jakiegoś punktu odbicia :)

Angelika596 Użytkownik WPMT 15 11 2011 (18:29:50)

Juhu :))) Nareszcie 6 !!!!!!! Bardzo Ci dziękuję :) Tytuł mistrzyni to to, co lubię hehe. Nie no żartuję, choć mi to pochlebia oczywiście z wrodzonej skromności, zaprzeczam i twierdzę, że mi do mistrza brakuje bardzo wiele.
A powiem Ci, że ty dałaś mi w tym momencie dużo więcej, bo motywację do pisania.

Vår Szef Prozy 15 11 2011 (18:05:45)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Angeliko - po przeczytaniu tej pracy położyłam głowę na biurku i długo nie mogłam dojść do siebie. śmiałam się jak oszalała. a potem doszłam do wniosku "jasna cholera... przecież to wszystko prawda..."

nie wiem, co mogłabym powiedzieć, jesteś dla mnie mistrzynią bezwzględnego komentarza rzeczywistości, aż mnie korci na myśl, co tym razem weźmiesz na cel. przypomina mi to nieco youtube'owy "The Piątek", którego jestem wielką fanką, a także "Dzień świra", ale to może nieco mniej. jak jedno tak i drugie mają w sobie coś przyciągającego. komicznie-groteskowe przedstawienie rzeczywistości [tego słowa szukałam!]. i za to wielkie ukłony w twoją stronę.

oficjalnie staje się wielbicielką tej serii.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(50): 50 gości i 0 zarejestrowanych: