najnowsze
najnowsze
prace

38.8 Książki - dobro...

aubrey
18.04.2009r. | Artykuły
autor: aubrey
średnia ocen: 6 komentarzy: 8


35.9 Lód

MGryglicki
23.03.2011r. | Recenzje
autor: MGryglicki
średnia ocen: 5.25 komentarzy: 19


28 Zniszczalność

Dawied
13.09.2010r. | Wiersze
autor: Dawied
średnia ocen: 6 komentarzy: 5


28 Cztery dobre...

Anima
03.02.2012r. | Proza
autor: Anima
średnia ocen: 6 komentarzy: 5


Ogłoszenia dyrektorskie 01

Witajcie! Rozpoczynamy erę zmian na WPMT! Przez pewien czas portal nie działał tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale ten okres mamy już za sobą. Od tej chwili będziemy po trochu, ale sukcesywnie modyfikować system jego funkcjonowania, wprowadzając w miarę możliwości nowe ulepszenia oraz rozwiązania. Wyrażam nadzieję, że owocem naszych działań stanie się zupełnie nowe WPMT, na które będzie się chciało wracać. Po prostu Wasze miejsce w sieci. Nasze miejsce. Na bieżąco będą pojawiały się informacje o zmianach, które wprowadzamy, ale również o tych, które wprowadzić dopiero zamierzamy. Liczę na odzew z Waszej strony! Czy to aprobatę, czy krytykę, dobrze jest wiedzieć, czy zmierzamy w dobrym kierunku. Aktualnie wprowadziliśmy trzy nowe rozwiązania: 1. Dodanie rangi obok nicku. Już nie musisz wchodzić w stopkę redakcyjną lub profil użytkownika, by sprawdzić status osoby komentującej Twój wiersz – informacja o jego pozycji znajduje się zaraz za nickiem. Jest to usprawnienie nie tylko dla nowych, ale też dla starych użytkowników, którzy dzięki temu mogą na bieżąco monitorować stan redakcji. 2. 1 wiersz/48h. Przez ostatni tydzień została zawieszona zasada dwóch obligatoryjnych komentarzy, ale była to tylko sytuacja przejściowa i obecnie każdy nowy wiersz uzyskuje dwie opinie członków redakcji. Co do zaś ograniczenia czasowego – szanujmy nawzajem swój czas i dzielmy się ze sobą najlepszymi – w naszej opinii, rzecz jasna – pracami. Jakość ponad ilość – tak tekstów, jak i rozmów o nich – niech ta zasada od dzisiaj przyświeca naszej WPMT-owskiej kooperacji. 3. Likwidacja publicystyki. Dział ten nie funkcjonował od bardzo dawna, czego przyczyn nie mam zamiaru roztrząsać. Po prostu się nie udało. Może kiedyś do niej wrócimy, lecz w obecnej sytuacji nie ma dla niej miejsca na WPMT. Z poddziałów pozostała tylko recenzja, której działanie również zostanie zmodernizowane, ale o tym w innym poście. Na sam koniec chciałabym się z Wami podzielić radosną nowiną! Nasza droga Ania (Vår), długoletnia redaktorka oraz autorka książki Szukając ducha rocka objęła stanowisko Szefa Prozy. Serdecznie jej gratuluję oraz już cieszę się na współpracę. Jednocześnie chciałabym podziękować Terili, która piastowała uprzednio tę funkcję. Mam nadzieję, że rychło do nas wrócisz! Z życzeniami pomyślności, subtelny demon Dyrektor TwórczościPłeć: kobieta
Liczba komentarzy: 12    
Data dodania: 15.03.2014r.

1     

Jodła Użytkownik wpmt 02 07 2014 (07:52:42)
Tak mi się od dłuższego czasu widzi, że wmpt nie tylko stagnuje, powolutku rozszerza się tu taki dziwny rodzaj hibernacji. Coraz mniej aktywnych użytkowników, coraz mniej nowych wierszy/prac - portal umiera. SZKODA! :(

bukaj keref Redaktor 08 07 2014 (00:36:29)
Wakacje są, daj spokój. Jeszcze będzie czas umierać, teraz to tylko śpimy.

bukaj keref Redaktor 25 03 2014 (21:50:44)
48h/wiersz... to już chyba przesada. Pamiętam, jak odczułem limit 24h/wiersz. O ile jednak rozumiałem sens tamtego ograniczenia, to to już wydaje mi się za duże. Nawał prac w poczekalni nie pojawiał się z powodu zbyt małego limitu, a z powodu czasowej absencji lub nieoceniania prac przez redaktorów (nikogo nie obwiniam, oczywiście). Limit więc, moim zdaniem, nic pod tym względem nie zmieni, a tylko będzie kolejnym powodem do frustracji.

subtelny demon Użytkownik WPMT 26 03 2014 (13:38:32)
W przypadku nowych, zapalonych użytkowników posiadających pokaźny zasób wierszy "z szuflady" ograniczenie takie daje możliwość wyboru poddania ocenie jedynie najlepszych prac. Naszą misją jest wspieranie; trudno jest pomóc komuś, kto za cel obiera sobie wrzucenie WSZYSTKIEGO, czyli np. stu kiedyś popełnionych wierszy. Zanim taka osoba się czegoś nauczy, prędzej się zrazi.

Natomiast co do naszych stałych użytkowników, drogi Jakubie, utyskujesz na redakcję (czego nie oceniam w żaden sposób), jednak sam nie palisz się do dzielenia opinią nt. wierszy innych użytkowników. Dlaczego? Dodajesz swoje prace, ponieważ chcesz, aby inna osoba powiedziała Ci, co o nich myśli. Ta druga osoba jest takim samym użytkownikiem jak Ty. Z racji pełnienia stanowiska redaktora nie przysługują jej żadne profity. Z własnej, nieprzymuszonej woli pochyla się nad Twoją pracą. Dlaczego Ty sam nie możesz zrobić tego dla kogoś innego? Może wtedy ograniczenia nie byłyby potrzebne? Co o tym sądzisz?

bukaj keref Redaktor 26 03 2014 (14:18:57)
1. Nikogo nie obwiniam.

2. Właśnie dlatego nie dołączam do redakcji. Mówię - nie chce mi się komentować, więc mimo propozycji nie dołączam. Jeśli natomiast ktoś DOŁĄCZA do redakcji i nie ocenia często to jest to nieodpowiedzialna postawa. Ja miałem przynajmniej tyle odpowiedzialności, że odmówiłem wiedząc, że będę oceniał rzadko. Krótko mówiąc, jeśli ktoś decyduje się na dołączenie do redakcji, decyduje się na częste ocenianie wierszy.

3. Naprawdę nikogo nie obwiniam.

subtelny demon Użytkownik WPMT 26 03 2014 (15:02:17)
Redaktorzy oprócz zabawy tutaj mają prawdziwe życie. Mają studia, pracę, problemy. Tak, powinni być codziennie... ale nie muszą. To ich dobra wola, nic więcej. I im też się czasem nie chce, wierz mi.

Nawiązując do ostatniego, mówisz, że w Twoim przypadku winne jest lenistwo. Myślę, że to świetnie, że jesteś z nami i ze sobą samym szczery, bo na tym właśnie - jak słusznie zauważyłeś - polega odpowiedzialność. Równocześnie jednak jestem zdania, że jak dobrze jest znać swoje słabości, tak równie dobrze jest z nimi walczyć. Osiadanie na laurach jest dla słabych. Nikt też nie oczekuje od Ciebie (w przeciwieństwie do redaktorów) systematyczności. Oceniania prac, które Cię nie interesują lub nudzą. Masz pełną dowolność wyboru, możesz poznać interesujących ludzi, możesz w końcu wygrać w naszym komentatorskim konkursie.

Nikogo nie obwiniam.


Załapałam za pierwszym razem. ;-)

bukaj keref Redaktor 26 03 2014 (15:19:35)
możesz w końcu wygrać w naszym komentatorskim konkursie.


No tak, to jet coś, co my gimbusy nazywamy "argumentem ostatecznym"...subtelny demon Użytkownik WPMT 26 03 2014 (15:36:55)
Cóż mogę poradzić na konsumpcjonizm? Nic, tylko się dostosować.

jax29 Użytkownik wpmt 21 03 2014 (00:45:38)
Witam. Myślę, iż dobrze by było te zmiany zamieścić również w regulaminie... I co się stało z pracami, które były uprzednio w poczekalni w dziale "publicystyka"?

Pawlak Właściciel 21 03 2014 (06:47:16)
Są w naszym archiwum. W przyszłości w jakiś sposób chcemy je opublikować ponownie, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji w jaki.

jax29 Użytkownik wpmt 21 03 2014 (17:16:31)
Okey :)) dzięki za odpowiedź :))

Pawlak Właściciel 15 03 2014 (16:08:45)
A jakiej zmiany najbardziej oczekują użytkownicy? ;)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(29): 29 gości i 0 zarejestrowanych: